Trójmiejska Grupa Testerska – 7 spotkanie

Zapraszamy na siódme spotkanie Trójmiejskiej Grupy Testerskiej.
W listopadzie spotkamy się w Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości STARTER, który ugości nas w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Meetup będzie składał się z dwóch prelekcji oraz Short Talks.

 

zdjecie w tle TGT7

 

Kiedy: 19 listopada 2015, godzina 18:00

Gdzie: Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER, ul. Lęborska 3B, Gdansk, Poland
Zapisy: Wydarzenie na Evenea – klik.

Dołącz do grupy TGT na Facebooku – klik.

 

Harmonogram spotkania:

18:00 – start
18:00 – 18:30 – prelekcja: Kamil Zieliński „Appium – mobile test automation framework
18:30 – 18:45 – Short Talks
18:45 – 19:00 – przerwa
19:00 – 19:30 – prelekcja: Mateusz Zając „Continuous Integration i jej skalowalność w oparciu o TeamCity w połączeniu z Amazon AWS Cloud
19:30 – 20:00 – networking

Prelegenci

1. Temat: Appium – mobile test automation framework

Rzut okiem na Appium – framework do automatycznego testowania aplikacji mobilnych. Omówienie architektury oraz kilku przykładowych “test casów” na przykładzie aplikacji iOS.

O prowadzącym:

Kamil Zieliński, Test Engineer, Kainos

W firmie Kainos pracuje od lipca 2014 roku. Od początku jest związany  z projektem Evolve. Aktualnie z iOSsową częścią tego projektu. Skończył studia I stopnia na specjalności “Programista Tester”, kontynuuje studia II stopnia na kierunku Informatyka. Pasjonat nowych technologii oraz rzeczy związanych z wytwarzaniem oprogramowania.

 

 

 

 

 

2. Temat: Continuous Integration i jej skalowalność w oparciu o TeamCity w połączeniu z Amazon AWS Cloud

Sprint o podstawach countinous integration, użyciu w praktyce, korzyściach z zastosowania na przykładach w wykorzystaniu komercyjnym.

O prowadzącym:

mateusz zajac_miniaturaMateusz Zając, Software Engineer, Kainos

Jest programistą z zamiłowania, studentem Politechniki Gdańskiej (poprzednio Uniwersytetu Gdańskiego) z kierunku informatyka. Pracuje nad projektami komercyjnymi od kilku lat, a aktualne pasje rozwija w Kainos Software Polska jako Software Developer. Skupiony wokół języków związanych z JVM – szczególnie funkcyjnych (Scala) chociaż nie gardzi żadnymi innymi. W miarę możliwości stara się trudnić wszystkim dla urozmaicenia życia.