Trójmiejska Grupa Testerska – 9. spotkanie

Zapraszamy na kwietniowe, dziewiąte spotkanie Trójmiejskiej Grupy Testerskiej!

W czwartek, 14 kwietnia, spotykamy się podczas Dnia Otwartego w biurze firmy Kainos Software, które mieści się w budynku Tryton Business House w Gdańsku.

 

Kiedy: 14 kwietnia 2016, godzina 19:00

Gdzie: Gdańsk, Tryton Business House, ul. Jana z Kolna 11 – biuro Kainos Software, 10. piętro

Zarejestruj się i pobierz bilet: tgt9.evenea.pl

Dołącz do grupy TGT na Facebooku: klik

 

Harmonogram spotkania:

19:00 – start
19:00 – 19:30 – prelekcja: Olga Żądło Lessons learned in software testing”
19:30 – 19:45 – Short Talks i przerwa
19:45 – 20:30 – prelekcja: Mateusz Jamiołkowski Protractor – ng-przyjazne Selenium”

 

Spotkania TGT organizowane są przy wsparciu portalu Testerzy.pl

 

Tematy prelekcji:

Lessons learned in software testing”

Zaczynając przygodę z testowaniem oprogramowania nie zawsze trafimy na doświadczonego mentora od którego wiedzę będziemy mogli czerpać garściami. Gdy takiego autorytetu zabraknie, warto sięgnąć do Internetu lub do… książek. W tej prezentacji chciałabym przytoczyć kilka „złotych myśli” z jednej z najbardziej wartościowych książek o testowaniu jakie przeczytałam i skonfrontować je z rzeczywistością zawodową każdego z nas.

O prelegentce:

Olga Żądło
Senior Test Engineer, Kainos Software

Absolwentka informatyki na wydziale ETI Politechniki Gdańskiej. Miała zostać specjalistką od baz danych, ale zasmakowała w testowaniu (głównie funkcjonalnym, ze słabością do przetwarzania bazodanowego) i specjalizuje się w nim od nieco ponad 6 lat. Prywatnie miłośniczka Fiata 126p, mól książkowy i amatorka fotografii.

 

 

 

 

Protractor – ng-przyjazne Selenium”

Testowanie aplikacji single page w Selenium bywa uciążliwe dlatego google przygotowało własny framework do testowania, który nieco ułatwia to zadanie. Na prezentacji przedstawiony zostanie opis frameworka i jego porównanie z czystym Selenium.

O prelegencie:

Mateusz Jamiołkowski
Programista C#, Java i JavaScript, Tech Lead

Do niedawna Senior Software Engineer w firmie Kainos Software, obecnie CTO i co-founder własnego startupa. Głównie zainteresowany technologiami frontendowymi i tworzeniem dużych aplikacji single page, przy użyciu frameworka Angular. Prywatnie tancerz, motocyklista, strzelec sportowy i dumny posiadacz kałasznikowa z 1960 roku.