Trójmiejska Grupa Testerska – 8. spotkanie

Zapraszamy na pierwsze w 2016 roku spotkanie Trójmiejskiej Grupy Testerskiej! W pierwszy czwartek lutego spotykamy się w hotelu Scandic, przy samym dworcu Głównym w Gdańsku. 

Kiedy: 4 lutego 2016, godzina 18:00

Gdzie: Gdańsk, Hotel Scandic, Podwale Grodzkie 9, sala konferencyjna na parterze

Zapisy: tgt8.evenea.pl

Dołącz do grupy TGT na Facebooku: klik

 

Harmonogram spotkania:

18:00 – start
18:00 – 18:30 – prelekcja: Łukasz Sobieraj „Prototypy hardware’owe i software’owe – przyjemność czy mordęga?”
18:30 – 18:45 – Short Talks
18:45 – 19:00 – przerwa
19:00 – 19:30 – prelekcja: Leszek Prabucki „BDD from scratch”
19:30 – 20:00 – networking

 

Spotkania TGT organizowane są przy wsparciu Testerzy.pl 

  

Tematy prelekcji: 

„Prototypy hardware’owe i software’owe – przyjemność czy mordęga?” 

Krótka opowieść o tym jak to jest być osobą, która ma okazję „dotykać” nowe technologie jako pierwsza. Na co zwracać uwagę przy pierwszym kontakcie z nowinkami technologicznymi, jak podejść do tematu i na czym się skupiać. 

O prelegencie:

 Łukasz Sobieraj,

Test Engineer, Experis IT for Intel Technology Poland

Do pracy testera powróciłem w czerwcu 2015 po paru latach przerwy. Jest to kierunek, w którym niewątpliwie chciałbym się rozwijać i ścieżka na jakiej widzę się w przyszłości. Staram się zbierać jak najwięcej doświadczenia, które pomoże mi się rozwinąć najlepiej jak jest to możliwe – Intel i ich rozwiązania są do tego kolejnym krokiem. Prywatnie uwielbiam wszystkie nowinki techniczne i gdyby nie opanowanie mojej partnerki, z pewnością wydawałbym na nie większość mojej wypłaty. 

 

 

„BDD from scratch” 

Jako programista oraz właściciel firmy, która zajmuje się wytwarzaniem oprogramowania, chciałbym opisać technikę którą używam w codziennej pracy czyli BDD. BDD jako metodologia związana z zwinnymi technikami wytwarzania oprogramowania przeżyła wielką przemianę na przełomie ostatnich lat, opowiemy sobie o tym wszystkim.  Postaram się ukazać ‚flow” BDD czyli ukazać jak to wszystko przebiega od wymagań biznesowych do implementacji. Przykłady które będę pokazywał na prezentacji, będą bazować na języku PHP oraz frameworku do BDD który nazywa się Behat. 

O prelegencie:

Leszek Prabucki

Co-owner at Cocoders

Programista PHP z ponad siedmioletnim stażem pracy w branży. Ekspert w Symfony oraz pasjonat tematów związanych z szeroko pojętą jakością oprogramowania. Posiada doświadczenie w pracy z metodykami zwinnymi. Gracz zespołowy. By dostarczyć jak najlepsze oprogramowanie skupia się na poznaniu mechanizmów biznesowych klienta, używając do tego technik BDD. Posiada certyfikaty ZCE z PHP5 oraz certyfikat z Symfony.