TGT 8 – podsumowanie ósmego spotkania

Pierwszemu tegorocznemu spotkaniu Trójmiejskiej Grupy Testerskiej towarzyszył tłusty czwartek. Spotkaliśmy się 4 lutego 2016 r. o godzinie 18:00 w przytulnej sali konferencyjnej Hotelu Scandic w Gdańsku. Naszych gości przywitaliśmy nie pączkami, a… pysznymi faworkami 🙂

IMG_7240-2

Pierwszą prelekcją, jaką mieliśmy przyjemność posłuchać, była prezentacja Łukasza Sobieraja „Prototypy hardware’owe i software’owe – przyjemność czy mordęga?”. Łukasz na co dzień pracuje jako tester oprogramowania i wielokrotnie miał okazję testować pierwsze wersje urządzeń i programów. Opowiedział o swoich doświadczeniach i wskazał na co zwracać uwagę podczas rekonesansu i pierwszym kontakcie z prototypami.

Przed przerwą (i kolejną porcją faworków) Mateusz Radkiewicz swoim Short Talk przybliżył nam temat niekończących się testów na różnych przeglądarkach internetowych: „Cross browser test automation”. Testerzy wielokrotnie spotykają się z problemem różnych rezultatów testów w zależności od użytej przeglądarki. Radą Mateusza jest skupienie się na poprawnej pracy na jednej konkretnej przeglądarce i przeprowadzanie jedynie ograniczonych smoke testów na pozostałych.

Proces wytwarzania oprogramowania w oparciu o user stories przedstawił Leszek Prabucki w prelekcji „BDD from scratch”. Leszek najpierw opowiedział nam o założeniach i powodach powstania Behaviour Driven Development. Następnie na przykładach pokazał, jak należy rozmawiać z klientem i jak formułować potrzeby klienta w user stories według schematu „jako-chcę-żeby”.

W taki sposób zakończyliśmy ósme spotkanie TGT. Dziękujemy za Waszą obecność i widzimy się za dwa miesiące!
Przypominamy, że jeżeli macie ciekawy temat, którym chcielibyście się z nami podzielić w formie prelekcji na spotkaniach TGT, to zapraszamy do kontaktu z nami przez fb lub formularz na http://tgt.org.pl/zglos-prezentacje/.