Trójmiejska Grupa Testerska – #23 spotkanie

tgt23-01
Kiedy: wtorek, 26, godzina 18:00
Gdzie: Tryton Business House, ul. Jana z Kolna 11, Gdańsk – Kantyna „Warsztat kulinarny” na 1. piętrze

Zapisy na wydarzenie:  www.tgt23.evenea.pl

Harmonogram spotkania:
18:00 – start
18:00 – 18:30 – prelekcja: Przemysław Prądzyński „Sky is the limit – variety of testing object.
18:30 – 19:15 – prelekcja: Rafał Błaczkowski „Testowanie Sztucznej Inteligencji – Case Study.”
19:15 – … – short talks, networking + przekąski i piwo

 

Uwaga, w trakcie TGT #23 wprowadzamy dwie zmiany 🙂

* Na #23 spotkanie nie będzie obowiązywał limit biletów – ostatnio bardzo wiele osób zapisuje się na wydarzenie i nie przychodzi, zostawiając puste miejsca na które moglibyśmy zaprosić osoby z listy rezerwowej. Dlatego tym razem spróbujemy z wydarzeniem otwartym – mimo że nasz limit miejsc siedzących to nadal 70 krzeseł. Prosimy Was jednak o rejestrowanie się na wydarzenie, bo tylko w ten sposób będziemy znali „przybliżoną” liczbę chętnych uczestników, a w razie jakichś zmian organizacyjnych będziemy mogli się z Wami skontaktować.

** Przesuwamy networking na koniec spotkania – żeby zobaczyć jak się sprawdzi taki układ agendy. Chętnych do wygłoszenia short talka zapraszamy do zgłaszania się 🙂

 

 

Sky is the limit – variety of testing object.” – Przemysław Prądzyński, Automated Test Engineer, Kainos

Większość z nas w życiu codziennym (zdając sobie z tego mniej lub bardziej sprawę) codziennie testuje różne obiekty – układ hamulcowy w samochodzie, przycisk otwierania drzwi w tramwaju czy komunikator internetowy. W trakcie mojej podróży zawodowej, miałem okazję zdobyć szerokie doświadczenie pod względem różnorodności obiektu testowania – począwszy od robotów przemysłowych, systemów inteligentnego budynku, poprzez oprogramowanie wbudowane na platformach serwerowych i sterowniki pamięci na laptopach, skończywszy na web service działającym w obszarze finansowym płatności bezgotówkowej. Podczas mojej prezentacji chciałbym przedstawić aspekty, które są unikalne dla danego typu obiektu jak i części dla nich wszystkich wspólne. Serdecznie zapraszam do wspólnej podróży po szerokiej drodze testowania!

Stopień zaawansowania słuchaczy – od początkujących

 

Testowanie Sztucznej Inteligencji – Case Study.” – Rafał Błaczkowski, Deep Learning Software Engineer, Intel Technology Poland

Sztuczna inteligencja (AI) jest terminem, który coraz częściej pojawia się w przestrzeni publicznej. Ale co to dokładnie znaczy? Gdzie tutaj rozpoczyna, a gdzie kończy się rola testera? Podczas prezentacji przedstawię krok po kroku podejście do tworzenia testów automatycznych walidujących fragment frameworku do treningu sieci neuronowych. Jeżeli ten opis brzmi dla Ciebie kosmicznie – tym bardziej zapraszam w celu przekonania się, że nie taki diabeł straszny 🙂

Stopień zaawansowania słuchaczy – dla każdego bez względu na stopień zaawansowania

 

Zapisy na wydarzenie:  www.tgt23.evenea.pl
Dołącz do grupy TGT na Facebooku: klik
Spotkania TGT odbywają się dzięki wsparciu portalu Testerzy.pl 

 

O prelegentach:

 

Prądzyński_PrzemyslawPrzemysław Prądzyński, Automated Test Engineer, Kainos

Homosapiens specjalizujący się w ogólnopojętym zapewnieniu jakości. Na swojej 6-letniej drodze testera, miał do czynienia z różnego rodzaju obiektami testowania – sprzęt, oprogramowanie wbudowane czy web service. Początkowo tester manualny, obecnie doskonali się w automatyzacji testów przy projekcie z obszaru finansowego dla firmy Kainos. W życiu prywatnym również udziela mu się zwracanie uwagi na błędy np. literówka w menu restauracji, pomimo tego jednocześnie potrafi oddawać się uciechom życia codziennego jak oglądanie teleturnieju „1z10”.

 

 

blaczkowski rafalRafał Błaczkowski, Deep Learning Software Engineer, Intel Technology Poland

Absolwent Inżynierii Biomedycznej – Informatyka w Medycynie na wydziale ETI Politechniki Gdańskiej. Z testowaniem oraz programowaniem związany od przeszło 6-ciu lat. Obecnie pracuje w Intelu jako Deep Learning Software Engineer – związany od przeszło 2 lat z tematyką Artificial Inteligence (AI).

W codziennej pracy zajmuje się m.in. organizacją procesu testowego w poszczególnych projektach związanych z tematyką sztucznych sieci neuronowych oraz developmentem i researchem z tym tematem związanym.

Po pracy trener w szkole Software Development Academy.