Trójmiejska Grupa Testerska – #22 spotkanie

Trójmiejska Grupa Testerska #22

Kiedy: środa, 12 grudnia, godzina 18:00
Gdzie: Tryton Business House, ul. Jana z Kolna 11, Gdańsk – Kantyna „Warsztat Kulinarny” na 1. piętrze biurowca.

Bilety: rejestracja przez stronę Evenea.pl

Harmonogram spotkania:
18:00 – start
18:00 – 18:30 – prelekcja: Karol Gierszewski  „Explore everything
18:30 – 18:45 – short talks, przerwa na pizzę i piwo
18:45 – 19:15 – prelekcja: Michał Sierzputowski „Performance tests – #ShareTheFail” 

 

„Explore everything” – Karol Gierszewski, Senior Software Tester, Goyello

Czy zastanawialiście się kiedyś w jaki sposób jako testerzy możecie przysłużyć się organizacjom w jakim pracujecie? Chciałbym pokazać przykłady tego jak każdy z was w swojej firmie może zaszczepiać ducha jakości i co z tego może wyniknąć. W dalszej części chciałbym przedstawić warsztat pracy testera manualnego oraz opowiedzieć w jaki sposób możemy ją ułatwić, uatrakcyjnić i sprawić, aby nasza praca była bardziej wydajna. A wszystko to w kontekście tego, w jaki sposób na końcu naszej drogi dojdziemy do mistrzostwa. Dosłownie.

Stopień zaawansowania słuchaczy – dla każdego bez względu na stopień zaawansowania

 

„Performance tests – #ShareTheFail” – Michał Sierzputowski, Lead Test Engineer, Kainos

Dlaczego systemy nie wytrzymują spotkania z prawdziwymi użytkownikami, mimo że funkcjonalnie wszystko wydawało się ok? Czy wszystkie testy wydajnościowe dadzą nam te same informacje o systemie? Jak efektywnie pisać testy, aby zaoszczędzić sobie niepotrzebnych kosztów? Jeśli interesuje Cię chociaż jedno z powyższych pytań to ta prezentacja może być dla Ciebie. Postaram się w niej przedstawić częste błędy przy tworzeniu testów wydajnościowych i w jaki sposób można ich uniknąć.

Stopień zaawansowania słuchaczy – dla początkujących / średniozaawansowanych

 

Dołącz do grupy TGT na Facebooku: klik
Spotkania TGT odbywają się dzięki wsparciu portalu Testerzy.pl

 

O prelegentach:

karol gierszewski

Karol Gierszewski, Senior Software Tester, Goyello

Certyfikowany tester ISTQB – FL, Agile, CTAL – TTA. Absolwent studiów podyplomowych z zakresu testowania oprogramowania oraz inżynierii wymagań w projektach informatycznych. Prelegent zarówno na lokalnych spotkaniach jak i ogólnopolskich konferencjach. W Goyello jako członek zespołów scrumowych zaraża wszystkich swoim bezkompromisowym podejściem do zapewniania jakości, trener w infoShare Academy. Trzykrotnie na podium TestingCup. Aktualny mistrz Polski w testowaniu oprogramowania.

 
michał sierzputowski

Michał Sierzputowski, Lead Test Engineer, Kainos

Od ponad 10 lat profesjonalnie związany z testowaniem. Obecnie pracuje jako Lead Test Engineer w Kainos gdzie ma okazje być częścią zespołów dostarczających rozwiązania dla agencji rządowych z Wielkiej Brytanii. Oprócz codziennych obowiązków związanych z prowadzeniem strategii testowej w projekcie, szczególnie interesuje się implementacją testów wydajnościowych i automatycznych z perspektywy użytkownika.
Swoją wiedzą chętnie dzieli się na publicznych prezentacjach czy prowadząc wewnętrzne szkolenia m.in. z testów wydajnościowych i dobrych praktyk w testach automatycznych.