Trójmiejska Grupa Testerska – 15 spotkanie

Zapraszamy na piętnaste spotkanie Trójmiejskiej Grupy Testerskiej!

Po analizie ankiet, które wypełniacie dla nas po każdym spotkaniu, zdecydowaliśmy się odświeżyć koncepcję naszych spotkań. Spróbujemy jak sprawdzi się forma spotkania: jedna prezentacja wprowadzająca + panel dyskusyjny. Będzie okazja do szerszej wymiany doświadczeń i problemów*, wspólnej dyskusji i wyciągnięcia wniosków, a dzięki luźno zaplanowanej przerwie, nie będziemy ucinać networkingu w pogoni za agendą.

*Uwaga – spotkanie totalnie nadaje się także dla osób, które nie mają ogromnego doświadczenia w testowaniu – panel chcemy poprowadzić tak, żeby każdy mógł ze spotkania wyciągnąć dla siebie jak najwięcej wniosków. Bez obaw!

 

Kiedy: wtorek, 25 kwietnia, godzina 18:00

Gdzie: Tryton Business House, biuro Kainos Software – 9. piętro

 

Temat spotkania:

Testowanie w metodykach zwinnych czyli skąd testerzy wiedzą więcej o produkcie
+ panel dyskusyjny Wykorzystanie piramidy testów w praktyce

 

Harmonogram spotkania:

18:00 – start
18:00 – 18:30 – prezentacja Jacek Durlik „Testowanie w metodykach zwinnych czyli skąd testerzy wiedzą więcej o produkcie
18:30 – start panelu dyskusyjnego nt. Wykorzystania piramidy testów w praktyce
przerwa na pizzę i piwo jest przewidziana w trakcie panelu dyskusyjnego

 

Zarejestruj się i pobierz bilet: tgt15.evenea.pl
Dołącz do grupy TGT na Facebooku: klik 
Spotkania TGT organizowane są przy wsparciu portalu Testerzy.pl

 

Temat prelekcji:

„Testowanie w metodykach zwinnych czyli skąd testerzy wiedzą więcej o produkcie

Przejdziemy przez wizję testowania w tradycyjnych metodach wytwarzania oprogramowania przez pierwsze próby podejścia do testowania w metodach zwinnych i dojdziemy do tego jak to powinno wyglądać w idealnym świecie. Dowiecie się także jak to się dzieje, że testerzy potrafią lepiej połączyć części produktu ze sobą i w związku z tym wiedzą więcej. Na koniec, krótka opowieść jak wygląda codzienna praca w produkcie przeznaczonym do automatycznego testowania.

 

O prelegencie:

Jacek Durlik
Scrum Master, Kainos Smart

Od ponad dwóch lat Scrum Master w Kainos Smart, produkcie przeznaczonym do automatycznego testowania. Interesuje się wszystkimi rejonami wytwarzania produktu, od developmentu i testowania, przez zbieranie wymagań i ocenę potrzeb użytkowników. Cieszy mnie również możliwość budowania zespołów i ulepszania ich pracy na wielu frontach. Wcześniej, przez niecałe 10 lat developer w różnych obszarach, większość czasu spędzając w rozwiązaniach dla rynku lotniczego.