Trójmiejska Grupa Testerska – 14 spotkanie

Zapraszamy na czternaste spotkanie Trójmiejskiej Grupy Testerskiej!

Kiedy: czwartek, 16 lutego, godzina 18:00
Gdzie: Gdańsk, Tryton Business House, ul. Jana z Kolna 11 – biuro Kainos Software, 9. piętro

Zarejestruj się i pobierz bilet: tgt14.evenea.pl
Dołącz do grupy TGT na Facebooku: klik 

Spotkania TGT organizowane są przy wsparciu portalu Testerzy.pl

 

Harmonogram spotkania:

18:00 – start
18:00 – 18:30 – prelekcja: Ewelina Domozych, Jola Hrywniak  „Case Study: Współpraca Testera i Product Ownera w zespole scrumowym​”
18:30 – 18:45 – Short Talks i przerwa
18:45 – 19:15 – prelekcja: Przemysław Biesek „@Before – Nie będę automatyzować @After – No dobra, to nie jest takie złe

 

Tematy prelekcji:

„Case Study: Współpraca Testera i Product Ownera w zespole scrumowym” 

 Zespoły nastawione na zwinne metody wytwarzania oprogramowania obfitują w role i racjonalnie dzielą zadania i obszary odpowiedzialności. W swoim wystąpieniu zastanowimy się jaki jest wspólny mianownik pracy Testera i Product Ownera w zespole scrumowym. Opowiemy w jaki sposób budować symbiozę ról, która bezpośrednio przełoży się na jakość tworzonego rozwiązania i płynność procesów. Swoje doświadczenia poprzemy przykładami z życia, a konkretnie z pracy nad jednym z ostatnich modułów systemu Evolve. 

O prelegentkach:

Ewelina Domozych
Product Owner, Kainos 

Z procesem wytwarzania oprogramowania związana jestem od 2011 roku. Doświadczenie zdobywałam głównie w branży oświatowej. Obecnie pracuję w Kainos na stanowisku Product Owner w projekcie Evolve. Zarządzam backlogiem i dbam o rozwój kompleksowego systemu do zarządzania dokumentacją i danymi pacjentów w szpitalach w Wielkiej Brytanii. Jestem zwolenniczką prowadzenia projektów metodami zwinnymi i cenię sobie możliwość pracy w zespołach scrumowych.

 

 

jola hrywniakJola Hrywniak
Test Engineer, Kainos 

Przygodę z testowaniem rozpoczęłam 2 lata temu w Kainos i tu wszystkiego się nauczyłam. Jako Tester w Scrum Teamie dbam o jakość wytwarzanego oprogramowania i staram się usprawniać proces testowy. Prowadzę także szkolenia wprowadzające dla Testerów i Developerów dołączających do Zespołu, aby zapoznali się z aplikacją zanim zaczną z nią pracować. Codziennie uczę się czegoś nowego, dzięki czemu moja praca jest ciekawa i wciąż stawia przede mną nowe wyzwania.

 

 

 

„@Before – Nie będę automatyzować @After – No dobra, to nie jest takie złe”

Krótka prezentacja o Serenity BDD + Cucumber – Test Framework który pozwolił mi zacząć pisać automaty, nie tracąc poziomu abstrakcji testów manualnych.

O prelegencie:

Przemysław Biesek
Test Engineer, Kainos

Tester od 9 lat. W większości w tematyce awiacyjnej ( 3 lata w Lufthansie i 4 lata w Jeppesen ). Zwolennik testów eksploracyjnych z wykorzystaniem technik do ich optymalizacji. Od niedawna poznaję kuluary testów automatycznych.