Trójmiejska Grupa Testerska – 13 spotkanie

Zapraszamy na trzynaste spotkanie Trójmiejskiej Grupy Testerskiej!

We wtorek, 6 grudnia, spotykamy się w biurowcu Tryton Business House w Gdańsku.

Kiedy: 6 grudnia, godzina 18:00
Gdzie: Gdańsk, Tryton Business House, ul. Jana z Kolna 11 – biuro Kainos Software, 9. piętro

Zarejestruj się i pobierz bilet: tgt13.evenea.pl
Dołącz do grupy TGT na Facebooku: klik 

Spotkania TGT organizowane są przy wsparciu portalu Testerzy.pl

 

Harmonogram spotkania:

18:00 – start
18:00 – 18:30 – prelekcja: Szymon Ramczykowski „Nie samym Selenium człowiek żyje, czyli jak tworzyć stabilne testy funkcjonalne, wykorzystując backend aplikacji na przykładzie projektu Smart i biblioteki Rest Assured”

18:30 – 18:45 – Short Talks i przerwa
18:45 – 19:15 – prelekcja: Mateusz Radkiewicz „UI Tests Automation Framework in Evolve EDM – Case Study”

 

Tematy prelekcji:

„Nie samym Selenium człowiek żyje, czyli jak tworzyć stabilne testy funkcjonalne, wykorzystując backend aplikacji na przykładzie projektu Smart i biblioteki Rest Assured” 

 Czy zastanawialiście się kiedyś dlaczego mimo włożonego w tworzenie automatyzacji wysiłku, testy są niestabilne i ciężkie w utrzymaniu? W mojej prezentacji postaram się odpowiedzieć na pytanie co i jak automatyzować, żeby wyciągnąć z testów jak najwięcej wartości dodanej. Opowiem o negatywnych i pozytywnych przykładach automatyzacji oraz zaprezentuje rozwiązanie funkcjonujące w projekcie Smart, zbudowane w oparciu o bibliotekę RestAssured.

O prelegencie:

Szymon Ramczykowski
Senior Test Engineer, Kainos 

Testuję od 2008 roku. Jestem absolwentem Politechniki Gdańskiej i Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych. Obecnie pracuję w firmie Kainos, w projekcie Smart: osadzonym w chmurze narzędziem do automatyzacji klienckich implementacji aplikacji Workday. Moje główne obowiązki to usprawnianie procesu testowego, koordynacja testów funkcjonalnych oraz szeroko pojęta automatyzacja.  Jestem zwolennikiem zwinnych metodyk wytwarzania oprogramowania i automatyzacji opartej na piramidzie testów. Moje motto w pracy to: lepiej przeciwdziałać błędom wcześniej niż póżniej je znajdować.

 

 

“UI Tests Automation Framework in Evolve EDM – Case Study”

 Przyjrzyjmy się w jaki sposób automatyzowane są webowe testy UI w produkcie Evolve Electronic Document Management. Przestawię strukturę frameworka testowego opartego o Selenium i zintegrowanego z Jenkinsem oraz TestRailem. Opowiem o trosce o stabilność testów, maksymalizowanie korzyści z nich płynących oraz o nietypowych problemach i sposobach ich rozwiązywania. Prezentacja zawierać będzie również konkretne przykłady.

O prelegencie:

Mateusz Radkiewicz
Senior Test Automation Engineer, Kainos

Pracuje w IT od 2008 roku. Cała jego dotychczasowa kariera zawodowa związana jest z zapewnianiem jakości oprogramowania. Doświadczenie zdobywał w różnych projektach, głównie z branży medycznej, ERP oraz lotniczej. Specjalizuje się w automatyzacji testów, zarówno jeżeli chodzi o tworzenie frameworków i samych testów jak i wdrażanie automatyzacji w proces tworzenia oprogramowania. Obecnie pracuje jako Senior Test Automation Engineer w firmie Kainos.