TGT 7 – podsumowanie listopadowego spotkania

Ostatnie w tym roku spotkanie Trójmiejsiej Grupy Testerskiej odbyło się 19 listopada o godz. 18:00 w Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości STARTER, ktory ugościł nas w ramach światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Po raz siódmy spotkaliśmy się (mimo fatalnej pogody) w gronie pasjonatów zainteresowanych tematami jakości oraz testowania oprogramowania. Mieliśmy okazję wysłuchać ciekawych prezentacji oraz wymienić się doświadczeniami.

Spotkanie rozpoczął Kamil Zieliński z prelekcją “Appium – mobile test automation framework”. Kamil przedstawił nam narzędzie do automatycznego testowania aplikacji mobilnych – Appium. Oprócz wprowadzenia teoretycznego mieliśmy okazję zobaczyć w praktyce rzeczywiste skrypty testowe na przykładzie aplikacji iOS. Kamil pokazał nam również jak krok po kroku napisać bardzo prosty test automatyczny z wykorzystaniem Appium.

Między prelekcjami mieliśmy okazję wysłuchać dwóch smiałków i ich short talków. Pierwsza wystąpiła Olga Żądło, która opowiedziała nam o jej doświadczeniach z Robot Framework – narzędziu do testów automatycznych bazującym na Keyword-driven testing. Następnie Mirosław Rakowski opowiedział nam jak wzorzec Page Object Pattern został w ciekawy sposób dostosowany do potrzeb projektu w którym pracuje.

Po krótkiej przerwie odbyła się prelekcja Mateusza Zająca: “Continuous Integration i jej skalowalność w oparciu o TeamCity w połączeniu z Amazon AWS Cloud”. Mateusz poruszył bardzo modne i ciekawe tematy auto-skalowania oraz Continuous Integration. Przedstawił nam realizację jego pomysłu, która pozwoliła obniżyć koszty oraz zoptymalizować środowkisko CI oparte o TeamCity w połączeniu z Amazon AWS.

Po raz kolejny dziękujemy Gdańskiemu Inkubatorowi Przedsiębiorczości STARTER za zaproszenie oraz udostępnienie sali.

Dzięki wielkie za spotkanie i do zobaczenia w nowy roku!

20151119_180614

20151119_184957

20151119_192448