Prelegenci

Łukasz Badziak

Senior Security Engineer

Senior Security Engineer, pracujący obecnie w ramach różnych zespołów w całej firmie, wspiera projekty z procesem testowania bezpieczeństwa. Ponadto, zaangażowany członek zespołu Kainos Cyber Capability Team. Jego motto brzmi: „Expansion. Always, in all ways”. Łukasz wcześniej pracował przez kilka lat jako tester z wykształceniem technicznym i jako wolny strzelec.

TGT#25 - „Czym jest testowanie bezpieczeństwa i dlaczego powinniśmy to robić”  
TGT#26 - „Jak wygląda proces testowania bezpieczeństwa aplikacji i co powinniśmy testować?”  

Natalia Respekta

Testerka

Przez ponad 10 lat  jest związana z e-commerce, rozwojem produktu oraz marketingiem w firmach takich jak Wirtualna Polska, Nokaut czy Hossa. Od 2 lat Testerka w Invicta Software, zakochana w swojej pracy i nieustannie szukająca nowych wyzwań. Prywatnie gracz, fanka uniwersum Marvela i karaoke.

TGT#25 - „Testerze ucz się na błędach”  

Olga Ivashchenko

Senior Test Engineer

W zawodzie testera pracuje od blisko 5 lat. Nigdy nie sądziła, że praca testera może być tak różnorodna, złożona i ciekawa. Okazało się, że bycie testerem, to znacznie więcej, niż tylko klikanie i pisanie kodu. Na co dzień blisko współpracuje z developerami przy kolejnych etapach wytwarzania oprogramowania — począwszy od przeglądania (i doprecyzowywania) historyjek przed rozpoczęciem implementacji, poprzez przygotowywanie scenariuszy testowych, wykonywanie testów funkcjonalnych i utrzymywanie testów automatycznych. W wolnym czasie piecze dobre ciasta i trenuje pole dance.

TGT#24 - „Testy eksploracyjne w praktyce. Nie chaos, a zorganizowany proces.”

Rafał Błaczkowski

Deep Learning Software Engineer

Absolwent Inżynierii Biomedycznej – Informatyka w Medycynie na wydziale ETI Politechniki Gdańskiej. Z testowaniem oraz programowaniem związany od przeszło 6-ciu lat. Obecnie pracuje w Intelu jako Deep Learning Software Engineer – związany od przeszło 2 lat z tematyką Artificial Inteligence (AI). W codziennej pracy zajmuje się m.in. organizacją procesu testowego w poszczególnych projektach związanych z tematyką sztucznych sieci neuronowych oraz developmentem i researchem z tym tematem związanym. Po pracy trener w szkole Software Development Academy.

TGT#23 - „Testowanie Sztucznej Inteligencji – Case Study.” 

Przemysław Prądzyński

Automated Test Engineer

Homosapiens specjalizujący się w ogólnopojętym zapewnieniu jakości. Na swojej 6-letniej drodze testera, miał do czynienia z różnego rodzaju obiektami testowania – sprzęt, oprogramowanie wbudowane czy web service. Początkowo tester manualny, obecnie doskonali się w automatyzacji testów przy projekcie z obszaru finansowego dla firmy Kainos. W życiu prywatnym również udziela mu się zwracanie uwagi na błędy np. literówka w menu restauracji, pomimo tego jednocześnie potrafi oddawać się uciechom życia codziennego jak oglądanie teleturnieju „1z10″.  

TGT#23 - „Sky is the limit – variety of testing object.” 

Karol Gierszewski

Senior Software Tester, Goyello

Certyfikowany tester ISTQB – FL, Agile, CTAL – TTA. Absolwent studiów podyplomowych z zakresu testowania oprogramowania oraz inżynierii wymagań w projektach informatycznych. Prelegent zarówno na lokalnych spotkaniach jak i ogólnopolskich konferencjach. W Goyello jako członek zespołów scrumowych zaraża wszystkich swoim bezkompromisowym podejściem do zapewniania jakości, trener w infoShare Academy. Trzykrotnie na podium TestingCup. Aktualny mistrz Polski w testowaniu oprogramowania.  

TGT#22 - Explore everything"  

Katarzyna Balcerzak

Archeolog, specjalizujący się w odkrywaniu przeszłości aplikacji.

Archeolog, specjalizujący się w odkrywaniu przeszłości aplikacji. Zawsze chętna do odkrywania skarbów skrytych w produktach. Swoje pierwsze kroki w testowaniu stawiała w Poznaniu. Obecnie wyemigrowała do Gdańska gdzie pomaga dweloperom w Spartezie w zapewnianiu stabilności dla klientów Enterprise. Codziennie szuka nowych rzeczy do nauki i pomaga innym jako mówca i trener.  

TGT#21 - Nauka na błędach – root cause analysis w praktyce.  

Radosław Smilgin

testerzy.pl, właściciel, trener

Ekspert i konsultant w obszarze testowania i zapewnienia jakości oprogramowania. Jedna z najbardziej rozpoznawalnych twarzy polskiego testowania. Swoje testerskie szlify zdobywał za granicą, pracując przy budowaniu i weryfikacji systemów krytycznych pod względem bezpieczeństwa. W swojej pracy łączy dwie testerskie szkoły – testowanie formalne i eksploracyjne. Jest pomysłodawcą i organizatorem Mistrzostw w Testowaniu Oprogramowania – TestingCup. Autor książki dla początkujących testerów – „Zawód Tester”. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się w Internecie na portalu testerzy.pl oraz na wielu otwartych i zamkniętych wykładach w kraju i za granicą.  

TGT#21 - "„Tester eksploracyjny, ostatni zawód na świecie”"  

Kasper Kulikowski

Software Engineer, Dynatrace

Od 3 lat w Dynatrace jako Software Engineer, gdzie aktualnie pracuje przy module do analizy logów. Trener programowania w Software Development Academy. Parę słów, które mogą przybliżyć Kaspra to: czysty kod, optymalizacje, zamiłowanie do „podnoszenia ciężkich rzeczy” i… ruda broda 🙂

TGT#20 - "Automated Tests only for testers?"

Michał Rabczuk

Test Engineer, Kainos

Pewnego razu przypadkowo przyjął ofertę pracy jako tester i tak już mu zostało. W ciągu niespełna 5 lat pracy w tej roli przewinął się przez kilka projektów, gdzie miał do czynienia przede wszystkim z aplikacjami mobilnymi i webowymi. Obecnie w jednym z teamów pracujących dla klienta z sektora publicznego w Wielkiej Brytanii.

TGT#19 - "Wszyscy jestesmy testerami"

Piotr Liss

Performance Test Engineer, Jeppesen

10 lat w branży. Od 2 oficjalnie jako tester. Ostatnie kilka miesięcy to intensywne zaznajamianie się z teorią (i praktyką) testów wydajnościowych. Głównie przez przygotowywanie ich „od zera” dla projektów które nie mogły sobie z nimi poradzić lub traktowały je jako mało istotne. Zwolennik prostych rozwiązań, dokładności, szukania „dziury w całym” oraz koncepcji Work-Life Balance.  

TGT#19 - "3 seconds or less"  

Jakub Raniszewski

Trainee Software Engineer, Kainos

Pracę w branży IT zacząłem w lipcu 2016 roku. Na początku pracowałem w teamie zajmującym się automatyzacją testów na urządzenia mobilne. Miałem okazję nauczyć się testowania frontendu, ale również w pewnym stopniu backendu. Od lipca 2017 roku pracuję jako QA w zespole scrumowym. Zajmuję się testami zarówno manualnymi jak i frameworkiem do automatyzacji testów.

TGT#18 - "End-to-end testing using Protractor"

Julia Szarlej

IT Quality Assurance Specialist, PGS Software

Testowaniem oprogramowania zajmuje się od 2010 roku, z początku jako tester manualny, pózniej jako automatyczny, zarówno frontendu jak i backendu. Obecnie pracuje w PGS Software zajmując się testowaniem API. Entuzjastka Scruma i BDD.

TGT#18 - "BDD with The Three Amigos in API testing"

Marcin Kubecki

Założyciel TestPro / trener / tester / autor tekstów

Swoją przygodę z testowaniem rozpoczął jako przysłowiowy „klikacz” ponad 10 lat temu. Obecnie zarządza grupą kilkunastu testerów i przeprowadza testy na wszystkich poziomach testów. Posiada doświadczenie w testowaniu, zaczynając od prostych serwisów WWW przez złożone systemy ERP aż po systemy Life-Critical. Rozwija swoją markę TestPro, publikując na stronie firmowej artykuły z obszaru testowania oprogramowania, prowadząc szkolenia oraz testując. Miłośnik metodyk zwinnych. Posiada również kilkuletnie doświadczenie jako trener i wdrożeniowiec Scruma.

TGT #17 - "Efektywne testy oprogramowania w środowisku Scrumowym"

Grzegorz Próchnicki

System Specialist, Avaus Marketing Innovations

An enthusiast with years of experience in many areas of the IT industry. With inventive approach can develop innovative solutions for difficult issues. Thanks to a positive attitude and natural curiosity constantly seeks to broaden his knowledge. Open to new technologies. Proactive, inner-directed, „team player”. Consistently pursuing his objectives (results-oriented).

TGT #16 - "Pain of test automatization in PAAS/SAAS solutions"

Krzysztof Lembicz

Software Analyst & Architect, Avaus Marketing Innovations

An experienced software analyst & architect with the strong technical background. Working as a bridge between business view and technical concepts beneath – working as a product development manager, analyst cooperating with B2B customers and creating the functional specification, architect/designer setting down the system foundations, software developer and effective team leader as well.

TGT #16 - "Pain of test automatization in PAAS/SAAS solutions"

Agnieszka Garwolińska

Software Validation Engineer, Intel Technology Poland

Od ponad czterech lat zajmuje się testowaniem oprogramowania. Wcześniej projektowała domy i konstrukcje inżynierskie, prowadziła badania naukowe w dziedzinie mechaniki gruntów i geotechniki oraz nauczała studentów na kilku uczelniach. Lubi tworzyć piękne rzeczy i podejmować nowe wyzwania. Wielozadaniowość to dla niej sposób na życie – z powodzeniem zachowuje balans miedzy pracą i życiem prywatnym, w którym jest szczęśliwą mamą sześcioletnich bliźniaczek. W swojej karierze była już chórzystką, krótkofalowcem i wolontariuszką, a do dziś uwielbia pływać, żeglować i robić zdjęcia. Jest pełna energii i nigdy nie przestaje czerpać radości z poznawania nowych ludzi, nowych idei i nabywania nowych umiejętności.

TGT #16 - "Sztuka projektowania testów"

Jacek Durlik

Scrum Master, Kainos Smart

Od ponad dwóch lat Scrum Master w Kainos Smart, produkcie przeznaczonym do automatycznego testowania. Interesuje się wszystkimi rejonami wytwarzania produktu, od developmentu i testowania, przez zbieranie wymagań i ocenę potrzeb użytkowników. Cieszy mnie również możliwość budowania zespołów i ulepszania ich pracy na wielu frontach. Wcześniej, przez niecałe 10 lat developer w różnych obszarach, większość czasu spędzając w rozwiązaniach dla rynku lotniczego.

TGT #15 - "Testowanie w metodykach zwinnych czyli skąd testerzy wiedzą więcej o produkcie"

Przemysław Biesek

Test Engineer

Testuje od ponad 12 lat. Zaczynal w testach manualnych. Od 2,5 roku zajmuje sie automatyzacja testow, zarowny tych UI jak i API.

TGT #14 - "@Before – Nie będę automatyzować @After – No dobra, to nie jest takie złe"
TGT #26 - "Studium Anty-Przypadków testów Automatycznych""

Ewelina Domozych

Product Owner

Z procesem wytwarzania oprogramowania związana jestem od 2011 roku. Doświadczenie zdobywałam głównie w branży oświatowej. Obecnie pracuję w Kainos na stanowisku Product Owner w projekcie Evolve. Zarządzam backlogiem i dbam o rozwój kompleksowego systemu do zarządzania dokumentacją i danymi pacjentów w szpitalach w Wielkiej Brytanii. Jestem zwolenniczką prowadzenia projektów metodami zwinnymi i cenię sobie możliwość pracy w zespołach scrumowych.

TGT #14 - "Case Study: Współpraca Testera i Product Ownera w zespole scrumowym"

Jolanta Hrywniak

Test Engineer

Przygodę z testowaniem rozpoczęłam 2 lata temu w Kainos i tu wszystkiego się nauczyłam. Jako Tester w Scrum Teamie dbam o jakość wytwarzanego oprogramowania i staram się usprawniać proces testowy. Prowadzę także szkolenia wprowadzające dla Testerów i Developerów dołączających do Zespołu, aby zapoznali się z aplikacją zanim zaczną z nią pracować. Codziennie uczę się czegoś nowego, dzięki czemu moja praca jest ciekawa i wciąż stawia przede mną nowe wyzwania.

TGT #14 - "Case Study: Współpraca Testera i Product Ownera w zespole scrumowym"

Szymon Ramczykowski

Senior Test Engineer, Kainos

Testuję od 2008 roku. Jestem absolwentem Politechniki Gdańskiej i Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych. Obecnie pracuję w firmie Kainos, w projekcie Smart: osadzonym w chmurze narzędziem do automatyzacji klienckich implementacji aplikacji Workday. Moje główne obowiązki to usprawnianie procesu testowego, koordynacja testów funkcjonalnych oraz szeroko pojęta automatyzacja. Jestem zwolennikiem zwinnych metodyk wytwarzania oprogramowania i automatyzacji opartej na piramidzie testów. Moje motto w pracy to: lepiej przeciwdziałać błędom wcześniej niż póżniej je znajdować.

TGT #13 - "Nie samym Selenium człowiek żyje, czyli jak tworzyć stabilne testy funkcjonalne, wykorzystując backend aplikacji na przykładzie projektu Smart i biblioteki Rest Assured"
TGT #17 - "RestApi testing tips and tricks: how to start testing api of your web application"

Szymon Rękawek

Software Engineer, Kainos Software

Na rynku IT zadebiutował w 2014 roku, gdy dołączył do firmy Kainos jako programista. Od początku był częścią zespołu tworzącego autorski produkt do testowania implementacji Workday – Kainos Smart. Poza pracą nowe technologie poznaje przez realizowanie własnych projektów.

TGT#12 - "Używasz systemów kontroli wersji? No to Git."​

Piotr Januszko

IT Quality Assurance Specialist, PGS Software

Pracę w IT zacząłem od testów gier, testując gry mobilne tworzone przez gigantów rynku gier np. Square Enix, z gier przeniosłem się do Alior Banku, a następnie do FM Banku. Obecnie pracuję na stanowisku IT Quality Assurance Specialist w PGS Software i rozwijam się się w kierunku automatyzacji.

TGT#12 -"Testowanie gier – praca czy zabawa?​​​"

Anna Czyrko

Tester, Soldevelo

Tester-praktyk, startupowiec. Zajmuję się testami automatycznymi, regresyjnymi, funkcjonalnymi. Testowanie jest dla mnie obszarem, w którym łączę pracę zawodową i moje badania z zakresu informatyki w medycynie. Aktualnie w Soldevelo pracuję jako tester oraz realizuje badania algorytmów rynkowych oraz sztucznej inteligencji w testowaniu.

TGT#11 - "Jak wykorzystać sztuczną inteligencję w testowaniu?"

Artur Opaliński

Politechnika Gdańska

Dzięki latom pracy spędzonym w wielu firmach na rozwiązywaniu problemów IT, Artur posiada szerokie teoretyczne i praktyczne rozumienie wielu aspektów działania systemów komputerowych i zarządzania IT. Aktualnie zajmuje się między innymi programowaniem i testowaniem programów. Lubi wystąpienia publiczne, i ma dużą łatwość omawiania nawet skomplikowanych zagadnień technicznych.

TGT#11 - "Zostały Ci jeszcze jakieś włosy? (Testowanie programów równoległych)​​​"

Dorota Skura

Associate Test Engineer

Tester Oprogramowania z mocnym backgroundem w zarządzaniu projektami i organizacji eventów. Obecnie skupiam się na rozwinięciu umiejętności testerskich i programistycznych w firmie Kainos. Branie udziału w organizowaniu spotkań TGT jest dla mnie szansą połączenia posiadanego doświadczenia z tematyką testów.

TGT #10 - „System.out.println(”Jestę Testerę-Developerę”)”

Robert Charewicz

WebOps Engineer

Inżynier wydziału ETI Politechniki Gdańskiej, w Kainos pracuje jako Web Operations Engineer – współtworząc infrastrukturę chmurową, w Evolve. Pasjonuje się informatyką i nowymi technologiami od najmłodszych lat. Interesuje się zagadnieniami związanymi z Security.

TGT #10 - „Bezpieczeństwo Aplikacji Internetowych – SQL Injection”
TGT #20 - "Ataki XSS"

Mateusz Jamiołkowski

Programista C#, Java i JavaScript, Tech Lead

Do niedawna Senior Software Engineer w firmie Kainos Software, obecnie CTO i co-founder własnego startupa. Głównie zainteresowany technologiami frontendowymi i tworzeniem dużych aplikacji single page, przy użyciu frameworka Angular. Prywatnie tancerz, motocyklista, strzelec sportowy i dumny posiadacz kałasznikowa z 1960 roku.

TGT #9 - „Protractor – ng-przyjazne Selenium”

Olga Żądło

Senior Test Engineer

Przez 10 lat zajmowała się testowaniem oprogramowania (od przetwarzania bazodanowego, przez API po testy UI). Kiedy pisanie testów automatycznych przestało sprawiać jej frajdę, postanowiła szukać nowych wyzwań w obszarze analizy biznesowej, zbierania wymagań i budowania relacji z klientem.

TGT #9 - „Lessons learned in software testing”

TGT #24 - „Co robi Twój analityk biznesowy, kiedy myślisz, że się obija?”

Leszek Prabucki

Co-owner at Cocoders

Programista PHP z ponad siedmioletnim stażem pracy w branży. Ekspert w Symfony oraz pasjonat tematów związanych z szeroko pojętą jakością oprogramowania. Posiada doświadczenie w pracy z metodykami zwinnymi. Gracz zespołowy. By dostarczyć jak najlepsze oprogramowanie skupia się na poznaniu mechanizmów biznesowych klienta, używając do tego technik BDD. Posiada certyfikaty ZCE z PHP5 oraz certyfikat z Symfony.

TGT #8 - „BDD from scratch”

Łukasz Sobieraj

Test Engineer, Experis IT for Intel Technology Poland

Do pracy testera powróciłem w czerwcu 2015 po paru latach przerwy. Jest to kierunek, w którym niewątpliwie chciałbym się rozwijać i ścieżka na jakiej widzę się w przyszłości. Staram się zbierać jak najwięcej doświadczenia, które pomoże mi się rozwinąć najlepiej jak jest to możliwe – Intel i ich rozwiązania są do tego kolejnym krokiem. Prywatnie uwielbiam wszystkie nowinki techniczne i gdyby nie opanowanie mojej partnerki, z pewnością wydawałbym na nie większość mojej wypłaty.

TGT #8 - „Prototypy hardware’owe i software’owe – przyjemność czy mordęga?”

Mateusz Zając

Software Engineer

Jest programistą z zamiłowania, studentem Politechniki Gdańskiej (poprzednio Uniwersytetu Gdańskiego) z kierunku informatyka. Pracuje nad projektami komercyjnymi od kilku lat, a aktualne pasje rozwija w Kainos Software Polska jako Software Developer. Skupiony wokół języków związanych z JVM – szczególnie funkcyjnych (Scala) chociaż nie gardzi żadnymi innymi. W miarę możliwości stara się trudnić wszystkim dla urozmaicenia życia.

TGT #7 - “Continuous Integration i jej skalowalność w oparciu o TeamCity w połączeniu z Amazon AWS Cloud”

Kamil Zieliński

Test Engineer

W firmie Kainos pracuje od lipca 2014 roku. Od początku jest związany z projektem Evolve. Aktualnie z iOSsową częścią tego projektu. Skończył studia I stopnia na specjalności “Programista Tester”, kontynuuje studia II stopnia na kierunku Informatyka. Pasjonat nowych technologii oraz rzeczy związanych z wytwarzaniem oprogramowania.

TGT #7 - “Appium – mobile test automation framework”

Tadek Wojtych

QA Manager

Jestem programistą i testerem z wykształcenia i wykonywanego zawodu, a hackerem z zamiłowania. Niezmiennie interesuje mnie to, jak rzeczy działają „pod spodem”. Wykorzystuję zdobytą w ten sposób wiedzę do upraszczania automatycznych testów i monitorowania oprogramowania. Ostatnio zajmuję się kontrolą jakości systemów Thomson Reuters i zarządzaniem zespołem inżynierów jakości tamże.

TGT #6 - “Beyond Selenium – web scraping in test automation and monitoring”

Piotr Boho

Senior Test Automation Engineer

Od 2005 roku przeszedł ścieżkę testera manualnego, automatycznego, programisty developera i supportu. Jego pasją jest testowanie web services i automatyzacja testów w Javie. Dotychczas pracował dla sektora medycznego i lotniczego. Kolejny rozdział kariery rozpoczął w Kainos w Gdańsku jako Senior Test Automation Engineer.

TGT #5 - "Testowanie web serwisów (SOAP)"

Michał Sierzputowski

Senior Test Automation Engineer

Od ponad 10 lat profesjonalnie związany z testowaniem. Obecnie pracuje jako Lead Test Engineer w Kainos gdzie ma okazje być częścią zespołów dostarczających rozwiązania dla agencji rządowych z Wielkiej Brytanii. Oprócz codziennych obowiązków związanych z prowadzeniem strategii testowej w projekcie, szczególnie interesuje się implementacją testów wydajnościowych i automatycznych z perspektywy użytkownika. Swoją wiedzą chętnie dzieli się na publicznych prezentacjach czy prowadząc wewnętrzne szkolenia m.in. z testów wydajnościowych i dobrych praktyk w testach automatycznych.

TGT #5 - "Wirtualizacja środowiska testowego aplikacji webowych"
TGT #6 - "SoapUI – wstęp do zaawansowanych testów funkcjonalnych Web Serwisów"
TGT #22 - Performance tests – #ShareTheFail

Paweł Gutowski

Senior Tester

Lead tester z kilkuletnim doświadczeniem, obecnie pracujący w firmie Acxiom. Specjalizuje się w automatyzacji testów funkcjonalnych i regresji. Prywatnie fan Gry o Tron.

TGT #4 – „Automatyzacja testów dla rozwiązań bazodanowych”

Dariusz Kozon

Test Engineer

Od 2008 roku zajmuje się kontrolą jakości systemów IT w szczególności analizą oraz automatyzacją testów funkcjonalnych i wydajnościowych. Do tej pory pracował dla kilku firm IT realizując projekty dla branż HoReCa, mobile, automotive oraz nowych technologii. Od około roku pracuje w Gdańskim oddziale Kainos, w jedym z projektów dla rządu brytyjskiego. Zwolennik prostych rozwiązań zarówno w pracy jak i życiu codziennym. Prywatnie entuzjasta nowoczesnego survivalu oraz DIY. Podróżnik z wyboru, do tej pory mieszkał m.in. w Łodzi, Szczecinie, Wrocławiu i Krakowie dzięki czemu osobiście dostrzegł różnice w wydawało by się podobnych do siebie regionach Polski.

TGT #4 – „Performance Testing Principles”

Marcin Wasilczyk

Technical Architect

Swoją pracę w firmie Kainos rozpocząłem w lipcu 2007 jako jedna z pierwszych osób w gdańskim biurze. Od tego czasu miałem niebywałą okazję śledzić dynamiczny rozwój polskiego oddziału: od kilku programistów do ponad setki pracowników na szerokiej gamie stanowisk. Moja kariera starała się nadążać za ewolucją biura. Zaczynałem jako Software Engineer tworzący głównie w Javie. Obecnie pełnię rolę Technical Architecta rozwijając Evolve – produkt oparty na wielu technologiach i z uwagi na ilość wyzwań, przy rozwoju którego nie sposób się nudzić. Od kilku lat pomagam przy rekrutacji nowych talentów do zespołu w Polsce (i nie tylko). Jak tylko pogoda pozwala, do pracy przyjeżdżam rowerem – Gdańsk to idealne miejsce dla fanów dwóch kółek! Wolny czas spędzam z rodziną, jak również przy dobrym filmie bądź serialu.

TGT #3 – „Page Object Pattern with Selenium WebDriver”

Mirosław Rakowski

Senior Test Engineer

Pracuje jako Senior Test Engineer w Gdańskim oddziale Kainos. Dołączył do firmy w 2012 roku jako Trainee i od samego początku jest związany z projektem Kainos Smart. Aktualnie, jako ekspert w dziedzinie automatyzacji testowania oraz jako Scrum Master, jest odpowiedzialny za jeden z lokalnych zespołów deweloperskich. Prywatnie jest altruistą w każdym calu. Uwielbia zdobywać i aktywnie dzielić się wiedzą. Nie pogardzi też planszówką lub dobrym filmem w gronie znajomych!

TGT #2 – „Automation in testing – how to tackle it”

Karol Szewczak

Senior Test Engineer

Doświadczenie w obszarze testowania oprogramowania zbiera od 8 lat. Przygodę z testowaniem rozpoczął w branży telekomunikacyjnej. Obecnie pracuje jako Senior Test Engineer w firmie Lufthansa Systems Poland pełniąc rolę Test Managera. Zwolennik “knowledge share” i aktywnego podnoszenia kwalifikacji.

TGT #2 – „Exploratory Testing – not so wacky, random stuff”

Oleksandr Perepelytsya

Test Automation Engineer

Hey, I’m Oleksandr and I joined “Kainos” at the end of March 2014. Previously I’ve been working for the biggest Ukrainian software company for several years and now I’m working as a Test Automation Engineer on Workday QA project. If someone will ask me about my work – I’ll say it’s all about passion: passion in finding, checking, fixing or even simply exploring. During my free time I like either reading something interesting or going out to check out how life is going all around.

TGT #1 – „Why You Want To Be A Tester”

Mateusz Radkiewicz

Senior Test Automation Engineer

Pracuje w IT od 2008 roku. Cała jego dotychczasowa kariera zawodowa związana jest z zapewnianiem jakości oprogramowania. Doświadczenie zdobywał biorąc udział w różnorodnych międzynarodowych projektach, głównie w branży lotniczej oraz ERP. Obecnie pracuje jako Senior Test Automation Engineer w firmie Kainos. Specjalizuje się w automatyzacji testów aplikacji webowych.

TGT #1 – „Automate user’s actions with Selenium, AutoIT and Sikuli”
TGT #13 - „UI Tests Automation Framework in Evolve EDM – Case Study